O mnie

MEDYCYNA I PSYCHOLOGIA

Klaudyna Maj

jestem zarówno lekarzem jak i psychologiem. Już od wielu lat w mojej pracy wykorzystuję i łączę obie te dziedziny, czyli medycynę i psychologię. Konsekwencją tego jest nazwanie firmy, którą prowadzę MEDiPSI.
Moją drogę zawodową rozpoczęłam od medycyny. Jestem specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych oraz medycyny ratunkowej.

Kilkanaście lat temu, będąc jeszcze tylko lekarzem spotkałam się z Wandą Wegener i jej metodą pracy. Uznałam, że to podejście odwołujące się do siły własnego umysłu, zwracające uwagę na właściwą i umiejętną pracę z podświadomością, stanowi doskonałe wsparcie i uzupełnienie dla działań medycznych. Pacjent uzyskuje większą samodzielność, obronę przed bezradnością, oraz co najważniejsze zdecydowanie zwiększa swoje szanse na odzyskanie zdrowia, poprawę rokowań. 

Podjęłam więc współpracę z Wandą Wegener. Postanowiłam też poszerzyć moje wykształcenie o psychologię i ukończyłam stosowne studia. Początkowo głównie zajmowałam się  przygotowywaniem indywidualnych programów zdrowotnych,  z czasem przejęłam prowadzenie zajęć grupowych, a ostatecznie całość zajęć z obszaru dotyczącego zdrowia w szerokim jego rozumieniu. Mam też swój wkład w powstanie książki "Umysł w walce z chorobą i kreacja zdrowego życia" Wandy Wegener. Brałam też udział w opracowywaniu innych, prowadzonych przez nią warsztatów opartych na pracy umysłem oraz części programów dodatkowych.

Tłumacząc różne zagadnienia chętnie odwołuję się do cytatów i metafor. Uważam, że bardzo dobrze ilustrują to, o czym mówię. Proszę zwrócić uwagę, że praca umysłem, a szczególnie z wykorzystaniem podświadomości jest zasadniczo osadzona na przenośni.

© 2022 - MEDiPSI - Medycyna i Psychologia

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.