Moja oferta terapeutyczna

MEDYCYNA I PSYCHOLOGIA

Idealna sylwetka

Dla wielu osób zrzucanie zbędnych kilogramów to przysłowiowa syzyfowa praca.

Najpierw pod górę, mozolnie. Dieta, zmaganie się z głodem, wyczerpujące ćwiczenia, a kiedy sukces już jest w zasięgu ręki, to  pojawia się efekt jo-jo. I tak, jak ten kamień, który się zaczyna  staczać w dół tuż przed osiągnięciem szczytu, tak i oni zaczynają  znowu przybierać na wadze.

Proponuję inne podejście. Zamianę "wiecznego odchudzania się" w "kreację idealnej sylwetki".
Temat sylwetki, właściwej wagi jest mi bliski od dawna. Tak trochę żartobliwie mówiąc, na przełomie wieków, będąc jeszcze  tylko lekarzem, przez parę lat pracowałam w przychodni zajmującej się leczeniem otyłości.

Moja praca opierała się na ustaleniu ewentualnych kwestii zdrowotnych mogących mieć wpływ na masę ciała, zaproponowaniu  właściwych zasad odżywiania, suplementacji, a następnie okresowych kontrolach.

Całkowicie zgadzałam się z taka koncepcją. Pamiętam rozmowę z pewnym mężczyzną, który w prawdzie niezbyt dobrze sobie  radził ze stosowaniem się do moich wskazówek, ale był człowiekiem zdeterminowanym i z poczuciem humoru. Kiedy w akcie  desperacji stwierdził : "pani to się dobrze mówi, bo pani jest szczupła", a ja mu na to, zupełnie zgodnie z prawdą odpowiedziałam,  że: "pani jest szczupła, bo sama  je tak jak panu mówi". Przyjął to za "dobrą monetę" i potraktował jako czynnik mobilizujący.   

Pracowałam jako lekarz, ale zdawałam sobie sprawę z aspektu psychologicznego. Z tego, że nie chodzi tylko o objadanie się samo w sobie, że istotne jest to, dlaczego się je i dlaczego tak trudno przestać jeść.  Pacjenci bardzo często odwoływali się do stresu, do trudnych sytuacji na gruncie rodzinnym lub zawodowym, czy też do nieumiejętności zaakceptowania własnej osoby.

Zwróciłam również uwagę na różnicę w osobistym podejściu do racjonalnego jedzenia, a podejściem pacjentów. Nawet wtedy zauważałam, ze moja łatwość wynika w dużej mierze z tego, że od dziecka miałam wyrobione sprzyjające temu nawyki. Nawet jeżeli zbaczałam z właściwej drogi, to dzięki nim stosunkowo lekko na nią wracałam.

W oparciu o te doświadczenia, tym bardziej uważam że umiejętna praca umysłem, to najlepsza droga do osiągnięcia idealnej sylwetki. Odpowiednie przeprogramowanie podświadomości oraz wykorzystanie jej siły to skuteczny sposób na uzyskanie pożądanej masy ciała, upragnionej figury. Budując właściwy dialog wewnętrzny, stosując techniki wizualizacyjne z przyjemnością zaczniesz "wchodzić na szczyt", a twoją pracę zwieńczy trwały sukces.

Osiągniesz satysfakcjonujący cię wygląd.

© 2022 - MEDiPSI - Medycyna i Psychologia

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.