Moja oferta terapeutyczna

MEDYCYNA I PSYCHOLOGIA

Stabilność emocjonalna

"Przeważnie ludzie są jak liść, co leci z wiatrem to tu, to tam, kręci się i wiruje, aż spadnie na ziemię. Inni zaś, nieliczni, są jak gwiazdy, które poruszają się stałym torem, nie dosięgnie ich żaden wiatr, w samych sobie znajdują prawo i drogę" - Siddhartha, Hermann Hesse 

Dlaczego tylko nieliczni są jak gwiazdy? Czy samodzielność i samosterowność to tak unikalne cechy? Jak stać się gwiazdą zamiast więdnącym liściem?
Świat pędzi na przód, wszechobecny stres staje się stałym dodatkiem do każdego dnia. Lęk, bezradność, agresja, niemoc, zagubienie, samotność, panika, nerwica- ogromnie przygnębiające słowa, a tak powszechnie używane. Spotkałam się nawet ze stwierdzeniem, że XXI wiek, będzie wiekiem depresji.
Praca umysłem jest również "lekarstwem" na dolegliwości emocjonalne. W szeroko rozumianym pojęciu zdrowia mieści się również mocna, stabilna psychika.
Odwołam się do kolejnego cytatu:

"Czy każdą osobę, która nie jest chora
w sensie medycznym, można uznać za zdrową?
Nie, ponieważ zdrowie to nie tylko brak choroby, 
lecz pełnia dobrostanu i zdolność funkcjonowania na najwyższym poziomie osobistych możliwości."
- Dr Howard Murad

Kto potrafi tak prowadzić swoje życie?

Tylko osoba szczęśliwa, o dobrze ugruntowanym poczuciu własnej wartości, asertywna, a przez to sprawcza, skutecznie panująca nad sytuacjami potencjalnie stresującymi i umiejętnie opierająca swoje bezpieczeństwo na sobie.
Tylko taka osoba jest w stanie zadbać o swoje szczęście i szczęście swoich bliskich. Taka osoba nawiązuje zdrowe relacje, tworzy udane związki, konstruktywnie wspiera innych.

Na moich zajęciach uczę jak  przy użyciu technik wizualizacyjnych, narzędzi z obszaru dialogu wewnętrznego modelować podświadomość, aby wykreować mentalność człowieka szczęśliwego, żyjącego pełnią życia według swojego własnego, indywidualnego pomysłu.

Dzięki tej wiedzy zaczniesz swobodnie iść przez świat. Przestanie być już tak obciążające, to jaki ten świat jest, ponieważ ty umiesz sobie z nim radzić niezależnie od jego postaci.

© 2022 - MEDiPSI - Medycyna i Psychologia

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.